avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 318 soluții astăzi
Forum Activitate Ovidiu Cristea

Activitate Ovidiu Cristea

buna seara .am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta.
am circulat cu masina pe un drum de tara cu latimea nu mai mare de 3,5m,cand din sens opus mi-a venit altul autoturism si neam ciocnit oglinzile.Dupa aceasta eu ma-m inteles cu cealalta persoana sa-i platesc oglinda (nestiind daca am fost vinovat)caci amandoi eram drasi cat mai pe dreapta drumului.dupa ce neam inteles sa-i cumpar oglinda retrovizoare acesta a plecat la politie si a facut plangere ca am plecat de la locul accidentului.In cele din urma politia ma sanctionat cu ameda si suspendarea permisului pe 30 de zile.
va rog sa-mi spuneti ce pot sa fac?
va multumesc mult . #-o
cumas putea legal sa contest un proces verbal prin care am fost amendat cu suma 1500ron conf.art.2 pct.21 dinlegea 61 unde organul de control (politia) ma amendat cu suma de mai sus deoarece primaria din comuna a hotarat ca toate localurile sa fie inchise de la ora 00:00 si eu nestiind nici neprimind nici o instiintare acestia m-au amendat!
imi puteti da un sfat cum sa procedez?
va multumesc!
buna o intrebare as avea:
daca nu mai gasesc incheierea sau hotararea la actul constitutiv al unui srl de unde as putea sa recuperez o copie a acestuia?
bun si de o dovada cum fac?#-o
bun si in tot acest timp eu o sa am permisul pana se solutioneaza cazul
da ,dar totusi in aceasta faza pot sa mai fac ceva? daca da cum?
va multumesc
sa luat permisul de conducere pentru refuzarea probelor biologice.
totul este fals deoarece nu a vrut sa sufle in aparat numai la sange si politia nu a vrut si a inceput urmarirea penala.
nu stiti cum pot sa contest un proces verbal de sesizare din oficiu/
va ultumesc:">
Răspuns la discuția calificari la locul de muna
nu se mai poate.
dar poate sa faca un contract de munca care se poate inregistra la ITM in 20 de zile.iar daca in 20 de zile nu are control mai face unul
Răspuns la discuția pensionare pe caz de boala(TBC)
trebuie sa luati toate iesirile din spital si analizele medicale si sa va prezentati la programare pentru comisie.
daca imi aduc aminte pentru TBC se da pensie pe termen nelimitat.
bafta