avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Activitate alinutzastefany

Activitate alinutzastefany

Discuție impozite pfa
as dori sa stiu cum voi fi impozitat daca am un pfa si realizez venituri doar din comisioane(obiect de activitate:asigurari)fiinca sunt agent si doresc sa-mi deschid un birou unde sa am activitate? va multumesc
Buna seara!
Am si eu o mare nelamurire................am solicitat cazierul judiciar la politia locala si mi-au spus sa merg la politia judeteana sa-l solicit pt ca ei nu mi-l pot oferi pt ca am un dosar pe rol. Nu inteleg de ce nu se poate elibera cazierul la politia locala.
Sa fie pt ca am fost eliberat cu control judiciar?
Multumesc!
Răspuns la discuția filiala firma de asigurari
multumesc mult pt raspunsuri :)
Răspuns la discuția filiala firma de asigurari
Am citit pe un forum de un capital care ar fi intre 2500 si 5000 ron. Sau asta e in cazul in care imi fac societate?
Multumesc mult!
care sunt pasii pentru a deschide o filiala de asigurari.....oricare ar fi aceasta(asirom, generali, etc.) ?
multumesc!
Răspuns la discuția cum pot avea incredere in avocat?
Prietenul meu este la arest de pe data de 10.03.2010 cu un mandat de 29 de zile. Avocatul ne-a zis ca nu e gata dosarul si ca nu se poate face nimic. Unul dintre cei cu care a avut mandatul din aceasi problema si amandoi fara antecedente penale a iesit acum cateva zile facandu-i avocatul lui revocare de mandat si apoi recurs. Avocatul prietenului meu nu vrea sa-l ajute sau ce se intampla ca eu nu mai inteleg nimic.
Va multumes!
Răspuns la discuția Furt calificat!
Zilele trecute prietenul meu a plecat k sofer cu niste baieti si au fost prinsi cu fier vechii (ceva piese de la trenurile parasite) si acum sunt la arest. Antecedente nu are. Ce sanse sunt?
Răspuns la discuția somaj
buna ziua.....am si eu o intrebare..............un an si jumatate am lucrat cu CI si platita de AJOFM(doar un an), ar fi trebuit sa lucrez in acel loc 3 ani, nu a mai avut bani sa ma plateasca, pt somaj trebuia sa mai am cel putin o luna pe cartea de munca. intrebarea mea e: dak se poate sa ma reangajeze o luna si dupa sa ma bage in somaj?.........va multumesc!
Răspuns la discuția somaj
Sa inteleg ca trebuie sa-mi desfaca contractu de munca pt a putea beneficia de somaj?
Răspuns la discuția somaj
Deci nu are importanta k am fost angajata prin AJOFM, adik am fost platita de stat?