avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1082 soluții astăzi
Forum Activitate B EDIT

Activitate B EDIT

Discuție pfa
salut, am o intrebare:nu am inregistrat iesiri in rjip, din anii anterior, cum pot corecta greseala?
salut,
se poate depune decl rectificativa in 2012 pentru anul 2010 la decl 200?
Răspuns la discuția decontare cheltuieli
multumesc
buna ziua, cheltuielile cu deplasare in strainatate la un congres medical sunt deductibile fiscal?
Răspuns la discuția servicii intracomunitara
nu este vorba de o intreprindere mica ci una cu cod tva din tara ue
Răspuns la discuția servicii intracomunitara
exista posibilitatea inregistrarii ulterioare in scopuri de tva, mentionez, ca am primit deja factura fara tva?
Buna ziua, firma prestator de servicii A in constructii presteaza servicii intr-o tara comunitara, si primeste factura de la un subantreprenor B din tara respectiva in legatura cu constructia(subcontract)
A are cod valid tva penrtu operatii intracomunitare
Factura va fi cu TVA sau fara (cazul I B are cod intracomunitar, cazul II B nu are cod intracomunitar)
multumesc pentru raspuns


Răspuns la discuția sediu permanent
multumesc
Discuție sediu permanent
intrebarea mea este
sediul permanent se poate inregistra retroactiv si se poate plati impozitele ulterior pentru perioada respectiva?
serviciile inracomunitare de lucrari de instalatii electrice in afara Romaniei se declara in declaratia recapitulativa?
-daca o parte din lucrari este subcontractat, efectuat de catre o firma din spatiul intracomunitar cu cod valid tva,care este regimul fiscal (d300, d390)
multumesc pt raspuns