avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate carmen a

Activitate carmen a

Răspuns la discuția Declaratia 392b
Multumesc.
Discuție Declaratia 392b
Un PF sau II cu codul caen 7320 are obligatia de a depune 392 b?
Multumesc.
Multumesc!
S-a modificat ceva l-a statutul functionarului public in ceea ce priveste posibilitatea de a avea un al doilea job?
1. pe perioada concediului medical somajul se suspenda, deci se prelungeste somajul.
2. media veniturilor pe ultimile 6 luni din care se scade impozit plus cas.
In lg. 76/2002 si in normele de aplicare a acesteia 174/2002, se specifica subventia se acorda in limita bugetului aprobat.
La conventie nu se da numar decat atunci cand este buget, la dosar se da numar de inregistrare si ramane in asteptare daca nu sunt bani, dosarul este valabil un an de zile de la data inregistrarii contractului de munca, deci poate beneficia de subventie in 2011.
Buna ziua.
Am un credit la Banc Post, recizez ca sunt cu ratele la zi, m-am dus sa semnez actul aditional si in loc de creditor Banc Post am gasit creditor un SRL din Olanda, banca motiveaza ca a concesionat creditul dar nu m-au informat in prealabil, ce pot face?
Nu vreau sa semnez actul aditional cu acel SRL, suna a camatarie mascata
Răspuns la discuția somaj
Ca absolvent nu mai beneficiati, trebuie sa lucrati 12 luni in ultimile 24 de luni pentru a beneficia de somaj.
Răspuns la discuția somaj

60 zile sunteti somer neindemnizabil, dupa care se reface dosarul si dupa ce trec 30 zile ve-ti beneficia de somaj, nu retroactiv, subliniez in cele 60 zile sunteti considerat persoana in cautarea unui loc de munca fara a fi indemnizat.
Răspuns la discuția somaj
tudorvaleriu a scris:

1. Neprezentarea la viza duce la suspendarea indemnizatiei de somaj pe lunarespectiva.
2. Nu puteti imputernici pe altcineva sa mearga la viza.
3. Mergeti la Agentia de Somaj si spuneti ca vreti sa plecati din localitate sa va cautati de lucru (nu spuneti ca va duceti la munte) si s-ar putea sa va punaviza mai repede.



Nu se pune viza mai repede ci se face o reprogramare a vizei in cursul lunii septembrie.