avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Activitate euralu

Activitate euralu

Răspuns la discuția ce parere aveti de noul website?
Felicitari in primul rand =D>
Site-ul este mult mai organizat, in special magazinul si forumul. Felicitari si designer-ului!
______
euralu
Răspuns la discuția Schimbarea sediului social
Multumesc pentru raspuns.
O societate (SRL) si-a schimbat sediul social; anterior acestei decizii a cumparat mai multe facturiere si chitantiere. Ce se intampla cu acestea dupa schimbarea sediului social? Se pot folosi, din punct de vedere legal? In ce conditii?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Răspuns la discuția Intrebare pentru admin
Acum ce sa cred? Chiar nu am primit azi mail cu alerta pentru o discutie urmarita...
Ati renuntat la asta sau e doar o intamplare? :d
Merci anticipat pentru raspuns.
Felicitari! ;)
Se cunoaste...
Răspuns la discuția Calugarul pus sub acuzatie
Scuze, flaviusnet, ca am deviat de la discutia initiala... :d
Răspuns la discuția Calugarul pus sub acuzatie
Practicile Bisericii cu privire la "linistirea sufletului" cred ca au evoluat si ele; nu mi s-ar parea corect ca un om sa fie adus la "curatire sufleteasca" prin chin/durere/crima... astfel, s-ar pierde scopul initial... asa cum am mai spus-o, pentru refacere exista doctori specializati. Ce am face daca am renunta si la justitie, sa ne-o facem singuri? Unde am ajunge??? Inapoi, in epoca de piatra? Trebuie sa evoluam, zic eu. Nu as vrea sa cadem in extrema cealalta, a fanatismului, dar nici la concluzia ca tot ce se intampla acum in societate, daca nu se respecta vechile traditii e rau si "murdar". Gandirea Bisericii se aliniaza din ce in ce mai mult la realitatea timpurilor noastre si nu in sensul de permisiuni, ci in sensul ca incearca si gaseste metode noi de a ne aduce sufletul pe drumul cel bun. Ca sa inchei, este inuman ce s-a intamplat si sper ca intr-o buna zi sa intelegi asta.
Si inca ceva: tu faci comparatie intre ce s-a intamplat si decizia unui doctor... dar oare ce doctor "normal" (ca exista, evident si aici exceptii) pune viata unui paciet in pericol fara a-l avertiza si a-i cere lui sau familiei acceptul pt ceea ce va face???
Cu stima,
euralu
Răspuns la discuția Timp liber
Ok!
Răspuns la discuția doua firme, acelasi sediu social?
2 firme pot avea acelasi sediu social chiar daca nu au nici un asociat comun. Daca ma insel, va rog sa-mi spuneti.
Răspuns la discuția Problema anonimatului
Intr-un fel sunt de acord cu tine...