avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2030 soluții astăzi
Forum Activitate elena091970

Activitate elena091970

care este procentul pe care trebuie sa il aplic la fondul de salarii daca avem un nr de salariati in nr de 245,domeniul de activitate este acela de tratare,captare si distributie a apei?
mentionez ca pana acum am aplicat un procent de 0,279%
pana la c edata se depune declaratia 200,si ce cuprinde aceasta declaratie?
cm ,acc de munca se plateste 100 % daca este urgenta si 80% daca nu este urg.ma intereseaza ce inregistrari fac ca stiu ca se deduce din fondul de acc de munca si boli prof, stiu ca se mai calc si 0.85%(din cm acc munca) si 5.2%.
calculez concedii medicale din anul 2005 dar acccidentele d emunca sunt cele mai grele si urate iar ultimul acc de munca l-am avut in 2006
Discuție tot cm
am un salariat care anul trecut s-a operat de iernie de disc,a avut cm din iunie pana la jum lunii oct,apoi a-nceput serviciul.acum este din nou in spital deoarece s-a operat de iernie inghinala.intrebare
cate de cm i se acorda adica ma refer ca anul trecut a avut 130 acum i se pot acorda tot 130 de cm avand in vedera ca a mai avut dar a fost vb de alta afectiune alt cod diagnostic?
Răspuns la discuția concediu medical
multumesc frumos pt raspuns !
buna ziua,spuneti-mi si mie va rog care stiti ..am un salariat cu jumatate de norma deoarece are si pensie,intebare...cum se calculeaza cm care este platit cu 75% fiind boala obisnuita?
si mai am o intrebare acest salariat in luna martie a luat banii pe co pe anul 2012
13 zile pt luna martie si 13 zile pt luna aprilie.acum cand fac saalriile lunii aprilie si ii calculez cm ii opresc banii pe co platit pt luna apr(13 zile)
Discuție declaratia 392
cine depun declaratia 392?
Discuție pfa-DECL 392
cine stie sa-mi raspunda si mie.daca eu ca pfa depun declaratia 392.am realizat in anul 2010 vebituri brute in val de 12000 lei si nu am tva.sunt nelamurita ca pe cine intreb zice ca se depune.am servici si am un pfa deoarece lucrez si la provident(emitere contracte si incasare bani din pmrumuturi)Va rog AJUTATI-MA!
Discuție decl 112
pentru fondul 0.85% ce luati in calcul ,nu mi valideaza acesasta contributie.s-a schimbat ceva incepand cu 01 ian 2011 legat de aceasta contributie?
Răspuns la discuția Recuperare bani pe CO necuvenit
in momentul cand se va pensiona si va cere cartea de munca ,va trebui s ainapoieze banii pe co aferent
se face media zilelor lucrate(se recalculeaza0si inapoiaza
.se inreg in 4282.02 si apoi se face concomitent incasarea co