avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate cunostinta

Activitate cunostinta

Răspuns la discuția Contract de intretinere
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va multumesc mult!!!
Buna ziua,
Doresc sa stiu urmatorul lucru: ai Contract de intretinere pentru parinti, si doresti sa vinzi o parte din pamantul gradinii (pentru a simplifica munca). Se poate???
va multumesc,
cu stima, O.C.
Buna ziua!
as dori sa stiu, daca inainte de examen se poate transforma/modifica un post de muzeograf I in referent I?
La o intitutie publica, (contractuala).
Va multumesc
lucrez din 1999 in institutie.
Pe durata nedeterminata.
In noul act aditional cu modificari, se poate trece "perioada nedeterminata"?
Buna ziua!

Spuneti-mi va rog, calea legala pentru schimbarea locului de munca la acelasi angajator pe perioada nedeterminata. Mi s-a propus sa ma mut la alt departament, insa nu imi este foarte clar. Eu doresc acest lucru, dar vreau pe perioada nedeterminata; este secretariatul institutiei, este nevoie de mine acolo si mie imi place acest loc de munca. Eu sunt angajata pe alt post, insa ma pricep foarte bine la secretariat ... Spuneti-mi cum se poate proceda cel mai bine, sa nu am surprize mai tarziu... Eu vreau aceasta mutare definitiva, angajatorul este de acord - va rog sa ma ajutati sa o fac asa cum trebuie...!

va mutumesc!!!
VA multumesc!!
Buna ziua!
Am primit la cutia de scrisori 2 procese verbale de neplata a rovinietei. Aceste procese verbale nu sunt semnate de nimeni, nici de politie si nici de cineva ca le-ar fi p[rimit. Am citit in OUG2/2001 ca fara semnatura sunt lovite de nulitate. VA rog sa-mi raspundeti daca este asa. Si cine anume constata nulitatea?
Si o a doua-a intrebare, este: unde se constata amenzile ptr rovinieta?
VA rog respectuos, si va multumesc?
cu deosebit respect!
va multumesc!