avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Activitate romeo777

Activitate romeo777

buna ziua.am si eu o rugaminte.parintele meu(tatal) a fost pus sub interdictie de fratele meu in 2008.curator a fost numita mama mea.problema este urmatoarea. mama mea s-a imprumutat de la banca in numele tatalui meu fara incuviintarea autoritatii tutelare si fara sa poata justifica cheltuirea banilor.la 2 saptamani dupa ce a facut creditul fratele meu si-a achitat avansul la o garsoniera.as dori sa aflu ce pot face ,daca pot deveni eu tutore si tot ce pot face vizavis de acest caz. va multumesc
Răspuns la discuția donatie abuziva
nu.a avut ,,rol,,de la primarie
Răspuns la discuția donatie abuziva
dar nu exista succesiune!!!!
Discuție donatie abuziva
buna ziua.am si eu o rugaminte.bunica mea a donat toata averea unui nepot si unei fiice fara a face succesiune dupa bunicul decedat.ce pot face pentru a recupera o parte din avere(care e semnificativa) eu fiind-ui nepot?..precizez ca mama mea si matusa mea au semnat un document in care se angajau ca nu au pretentii asupra niciunui bun dupa moartea bunicului(acesta nu era succesiune).multumesc.
Discuție interdictie
buna ziua.am si eu o rugaminte.socrul meu a fost pus sub interdictie acum 3 ani de cumnatul meu fiind paralizat pe partea dreapta.soacra mea care are o pensie de 575 ron a facut un credit la banca acum un an de 20 000 ron in numele lui(ea ii este si curator).are dreptul sa faca credite in numele lui el fiind pus sub interdictie.cand am intrebat-o ce a facut cu banii nu a stiut sa raspunda dar in luna urmatoare cumnatul meu si-a achizitionat o garsoniera .esocrul are o pensie de 1540 ron plus cea de handicap.are dreptul soacra mea sa faca aceste lucruri?va multumesc ....imprumutul l-a facut fara incuviintarea autoritatii tutelare
Răspuns la discuția lovire
multumesc mult...
Răspuns la discuția lovire
va multumesc mult.ma gandeam ca poate exista posibilitatea sa fac si eu plangere.mentionez ca acum 4 ani am fost batut de el avand nevoie de 10-11 zile de ingrijiri medicale
Discuție lovire
buna ziua.am si eu o problema.acum 4 zile am avut un mic conflict stradal cu fratele meu cu care nu sunt in relatii bune de 5 ani.mai pe scurt eram cu sotia pe strada ne-am intalnit el mi-a bagat mana in gat iar eu am ripostat cu o lovitura in fata fugind ulterior impreuna cu sotia.as dori sa aflu ce as putea face eu in cazul in care el depune plangere.multumesc
Răspuns la discuția hartuire sexuala
va multumesc
buna dimineata.am si eu o intrebare.sotia mea a fost sa se spovedeasca la preotul din cartierul nostru.in timpul asazisei spovedanii a primit propuneri indecente din partea preotului.as dorii sa stiu ce putem face in aceasta problema.multumesc