avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1064 soluții astăzi
Forum Activitate simona_82

Activitate simona_82

Răspuns la discuția Divortul pe cale amiabila
Problema este ca nici unul din noi nu vrea sa renunte la apartament,iar eu vreau sa stiu daca eu figurez ca titular pe acel credit in urma caruia am achizitionat acest imobil ma ajuta cu ceva sau cum se va rezolva problema creditului la care mai am de platit 28 de ani
Buna ,
Am achizitionat o casa impreuna cu sotul meu cu ajutorul unui credit in care eu sunt titular de credit iar sotul meu este coplatitor, in cazul unui divort partajul cum se va produce ,care ar fi procedura?
Va multumesc.
BUNA ZIUA.CAND SE INLOCUIESC TEVILE DIN TOATE APT DINTR-O SCARA CHELTUIELILE CU INLOCUIREA LOR SE FACE PE CHELTUIEALA ASOCIATIEI SAU PE A TUTUROR LOCATARILOR DESI UNII DINTRE EI NU AU VENITURI?
Buna ziua.Cand platesc intretinerea mi se da chitante nestampilate ,chitantele sunt personalizate in stanga sus,intrebarea este sunt valide aceste chitante?Eu cand am intrebat pe administrator de ce nu sunt stampilate chitantele mi s-a spus ca nu e nevoie deoarece sunt personalizate.Este adevarat asa ceva?
Răspuns la discuția intretinere
eu pe 13 ianuarie respectiv in ziua imediat urmatoare cand a fost program la intretinere am depus actele necesare de inscriere respectiv; cartile de identitate ,actul de proprietate-contract vanzare-cumparar(a fost semnat pe 29 decembrie 2009) .eu vb de intretinarea pe luna ianuarie nu pe decembrie care s-a afisat in februarie pe 15 cand m-am dus si am intrebat ce inseamna luna ianuarie
mi s-a spus -19 decembrie -19 ianuarie
Discuție intretinere
am cumparat un apt.pe 24 dec. anul trecut iar pe 10 ian. 2010 m-am mutat in el cand mi-a venit intretinerea pe luna ianuarie pentru 2 persoane a fost de 82 de lei astfel 45.50 gazele (la pausal fiind),caldura 20 de lei (am repartitoare),cheltuieli reparatii 11.50 de lei ,5 lei salariul administratorului.mentionez ca luna ianuarie reprezinta;19 dec-19 ian .este normal un astfel de calcul avand in vedere ca am locuit 9 zile din aceasta luna
de la gaze si apa canal nu trebuie sa-i anunt
am cumparat un apt cu 2 camere semidecomandate si doresc sa fac unele modificari in acesta cum ar fi;sa mut bucataria in balcon sa daram niste pereti .Ce avize trebuie sa obtin si de unde pt a fi in legalitate
am cumparat un apt care in acte are o suprafata de 54 de mp iar real are 56 de mp fostul proprietar cand a obtinut autorizatie de construire s-a extins cu 2 metri mai mult decat era prevazut in ea .Pe mine ma afecteaza acest lucru acum dak da si in ce fel?de asemenea din bucatarie cobori in basca care este amenajata de catre fostii proprietari eu acum o pot considera a mea mentionez ca nu exista nici un act in acest sens sau cum as putea sa intru in posesia ei?Va multumesc
BUNA ZIUA.AM O PROBLEMA NU STIU CE TREBUIE SA FAC ;SA INCHID FIRMA PE CARE O AM SAU SA -I SUSPEND ACCTIVITATEA PE 3 ANI........MENTIONEZ CA AM DEPUS DECLARATIA 010 PT SCOATEREA DIN EVIDENTA INSA NU STIU CARE SUNT PROCEDURILE MAI DEPARTE? VREAU SA STIU PROCEDURILE IN AMBLE CAZURI FIE CA O SUSPEND FIE CA O INCHID. VA MULTUMESC MULT