avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Activitate donya

Activitate donya

Buna ziua.Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Un cabinet de avocatura a inchiriat o camera din birou unui alt cabinet de avocatura.Va rog sa-mi ziceti cum fac acum cu venitul din chirie.Deci pana pe 15 mai depun declaratia 200 in care declar veniturile mai putin astea din chirie si nu stiu daca venitul din chirie trebuie inregistrat tot pe declaratia 200.V multumesc
Buna ziua va rog sa ma ajutati cu un raspuns la o intrebare.Daca am declarat mai mult impozit pe venit din salarii pot sa cer acum o restituire a banilor sau o compensare cu alte datorii?Tin sa mentionez ca am declarat mai mult pe anul 2009 si acum asi vrea o compensare pe anul 2010.
Va multumesc .Ozi buna
Răspuns la discuția seclaratii sanatate
buna ziua
M=total suma de virat la funass pentru concedii si indemnizatii = 12 lei
Suma de recuperat din lunile anterioare 95 lei

Va multumesc
Buna ziua.am o intrebare pt cine poate sa ma ajute.vara asta am avut concediu de odihna si nu am facut dosar pt recuperarea banilor,dorind sa mi se traga lunar din contributii.Ca sa ma fac inteleasa vreau sa fac declaratia pt concedii si indemnizatii adra nu stiu cum tre sa scriu exact.adica daca eu am de recuperat suma de 100 lei de la casa de sanatate si contributia mea pe luna este de 40 lei cum tre sa completez la punctul k din declaratie?Va multumesc si o zi buna
Răspuns la discuția ordin de deplasare
Buna ziua.diurna da stiu ca se deduce dar trebuie sa ai un act in baza caruia sa o deduci dar ordinul de deplasare pe care il completam eu il deduceam in baza bonului de motorin a fiindca nu aveam o alta factura cu mancare sau cazare.
Deci il mai pot deduce daca nu mai deduc morina?
Multumesc

Buna.ok am inteles insa mai am o intrebare daca nu va suparati.Daca nu se mai deduce combustibilul ordinul de deplasare al avocatilor de la o instanta la alta se mai deduce? eu il completez pe verso cu 32.5 lei si il bag pe cheltuiala insa acum ca m-am lamurit cu combustibilul mai este valabil?
Va multumesc.o zi buna
Răspuns la discuția combustibil
Buna.ok am inteles insa mai am o intrebare daca nu va suparati.Daca nu se mai deduce combustibilul ordinul de deplasare al avocatilor de la o instanta la alta se mai deduce? eu il completez pe verso cu 32.5 lei si il bag pe cheltuiala insa acum ca m-am lamurit cu combustibilul mai este valabil?
Va multumesc.o zi buna
Discuție combustibil
Buna.cine ma lamureste si pe mine cum sta treaba cu deductibilitatea bonurilor de motorina?La un cabinet de avocatura platitor de tva se deconteaza tva combustibil?dar intretinerea si reparatia masinii?
Va multumesc
Răspuns la discuția ordine de deplasare
Eu stiam ca e 32.5 nu 13 lei pe zi
Buna ziua.stie cineva daca se mai deconteaza diurna?Pentru un cabinet de avocatura?Multumesc