avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Activitate walidlondon0105

Activitate walidlondon0105

Răspuns la discuția permis retinut pentru alcool
am consumat alcool pe la ora 3 dupamiaza,pe la ora 17:30 am mancat foarte bine dupa care pe la ora 18:30 m-am urcat la volan si am fost oprit la un control de rutina pe la ora 18:00 cand am suflat in aparat avand 0,46 dupa care care am fost dus la probele biologice pe la ora 18:45.
buna ziua as avea vreo sansa sa am in sange 0.8 dak la aerul expirat am avut 0.46 dak ma poate sfatui cineva va rog si va multumesc.
buna ziua la un control de rutina al politiei rutiere am fost depistat cu 0,46 alcolemie in aerul expirat pe data de 15 mai 2009 dupa care am fost dus la probele de sange ami poate lamuri cineva de ce nu au venit rezultatele la sange nici macar in ziua de astazi au trecut doua luni si jumatate de atunci?va multumesc
Răspuns la discuția contract de comodat
eu nu prea cunosc bine legile in romania eu locuiesc in austria sunt rezident aici si cand m-au dat afara nu am ripostat pentru ca nu am vrut sa am de-a face cu justitia din romania ei au profitat de faptul ca eram plecat si asa au facut tranzactia pana la unrma pe cine sa chem in instanta?va multumesc.
salutare la toata lumea as putea sa verific online pe internet starea permisului meu care a fost retinut in romania de catre politia rutiera daca este in cercetari sau suspendat intrucat lucrez in austria si nu pot sa merg in romania cat de curand daca poate cineva sa ami dea un sfat va rog?va multumesc.
Răspuns la discuția contract de comodat
persoana cu care am facut eu contract de comodat cand a vandut nu a specificat in contract precum ca are incheiat un contract de comodat pe cinci ani cu cineva care inca este valabil si pe acel teren se desfasoara o activitate ci pur si simplu a mers la notar cu cumparatorul actualul proprietar si a facut contract de vanzare cumparare pe care l-am vazut si eu si l-am citit cu atentie si contractul meu de comodat facut intre mine si primul proprietar cu sigurantza este inregistrat pt ca mi-au cerut cei care mi-au infiintat societatea ca sa ami treaca la adresa respectiva sediul firmei as putea sa dau in judecata persoana cu care am facut contractul de comodat?va multumesc.
Răspuns la discuția contract de comodat
domnul cu care am facut contractul de comodat nu mi-a vandut nici un bun de-al meu de acolo numai ca nu mai pot sa ami desfasor activitatea ca si cum v-as inchiria dumneavoastra un apartament sau un spatiu comercial pe cinci ani si eu nu vand nimik din bunurile dumneavoastra numai ca peste un an va zic sa iesiti afara din apartament sau spatiu nu va mai puteti continua activitatea pt ca am vandut spatiu as putea sa dau in judecata persoana cu care am facut contractul de comodat?va multumesc.
Răspuns la discuția contract de comodat
in contractul de comodat pe care l-am facut cu persoana respectiva nu se specifica incetarea acestuia in caz de vanzare scrie clar ca pe perioada de 5 ani pot sa ami desfasor activitatea totodata cu acest contract de comodat am facut si sediul firmei te terenul acestei persoana noul proprietar nici nu vrea sa auda de asa ceva pt el cand a cumparat nu i s-a spus ca pe acest teren este facut un contract de comodat pe o perioada de 5 ani sica cineva asi desfasoara acolo o activitate as putea sa dau in judecata persoana cu care am facut contractul de comodat?va multumesc.
salutare la toata lumea am facut cu o persoana fizica un contract de comodat pe perioada de 5 ani sa ami desfasor activitatea de producerea betonului celular usor(bcu) pe proprietatea acestei persoane unde am facut tot odata si sediul firmei mi-am desfasurat activitatea in primul an dupa care in al doilea an persoana respectiva si-a vandut terenul fara stirea mea eu ramanand cu utilajele in strada neputand sa ami mai desfasor activitatea ce as putea sa fac in acet caz? astept un sfat va rog!va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția permise retinute pentru alcool
as putea sa verific online pe internet starea permisului meu actuala daca este in cercetari sau suspendat pt eu sunt in austria acum lucrez si nu as putea merge in romania numai pentru o cerere?multumesc.