avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate dimavirgil

Activitate dimavirgil

Răspuns la discuția Aprobare asociatie de locatari
Nu vor nici macar sa auda...inainte era ca activitate principala bar.
Este adevarat ca ii pot ataca in instanta pentru un abuz grav de drept?Ce dovezi trebuie sa aduc pentru a castiga procesul si astfel sa funcionez legal?
Răspuns la discuția Aprobare asociatie de locatari
Am inteles,dar daca nu vor in nici un fel?
Care ar fi varianta/variantele pentru a obtine autorizatie de functionare?
Am si eu cateva intrebari,as fi recunoscator sa ma ajutati cu raspunsuri.
Am inchiriat un spatiu comercial,in care doresc sa deschid un bar non-stop,cu mese de biliard si aparate de jocuri de noroc.
Asociatia de locatari nu este de acord ca eu sa funcionez acolo?
Se poate face ceva?
Daca mai aveti nevoie de data suplimentare va rog sa imi scrieti .
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Este vorba despre un teren concesionat pe o perioada de 40 ani.
Doresc sa construiesc prin finantare un hotel.

Astept mesaje de la voi cu sfaturi (pasi de urmat).
Doresc sa aflu mai multe detalii.
Va multumesc.
La noi (pe raza municipiului Arad) avem o taxa de bar si alimentari de 30 milioane pe an,aveti vreo idee daca jocurile de noroc sunt acelasi lucru cu barul?
Sau Primaria de aici ar putea sa considere ce vrea si sa ii puna la plata.
Totul se face absolut legal,ma refer cei care vin trebuie sa isi faca punct de lucru la mine in spatiu,vor fi nevoiti sa il declare bar desi nu vinde nimic?
Va multumesc pentru raspunsul anterior.
As dori sa inchiriez un spatiu (sa zic pentru suma de 350euro pe luna,pe persoana fizica sa se faca contractul),dupa care sa ofer o parte din acel spatiu unei firme care se ocupa cu jocurile de noroc,mai exact ei sa puna in spatiul meu 10 aparate,eu primind pentru asta sa zic 500euro lunar.
In caz de vre-un control putem pati ceva??? eu sau cei cu jocurile(activitatea lor fiind legala) ,inauntru nu se vor comercializa bauturi,cafea,tigari...nimic.
Va multumesc.
Buna ziua/seara tuturor,am si eu o intrebare pentru inceput si va rog sa ma ajutati cu raspunsuri,care sunt pasii ce trebuiesc urmati pentru a deveni procuror(dupa absolvirea facultatii de drept) ?

Va multumesc anticipat.
Asa este,sunt deabia anul II,dupa facultate,ce urmeaza?
Va multumesc anticipat,
Dima Virgil-Silviu - Arad