Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drept de paternitate
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drept de paternitate

Este posibil ca un barbat ce afla ca are un copil, sa o oblige juridic in vreun fel pe mama acestuia sa fie de acord cu un test de paternitate, desi mama nu doreste recunoasterea copilului de catre tata si nici acest test asadar? Mama nu este casatorita cu tatal. Nu au nici un fel de relatie. Mama nu este casatorita. Nici tatal, din cate stiu.

Va multumesc
Buna ziua,
multumesc cora2006, mi-ai raspuns indirect la o .intrebare care ma chinuia de ceva timp.
Sarbatori minunate!