Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... postari pe bloguri a unor informatii despre fostul loc ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

postari pe bloguri a unor informatii despre fostul loc de munca

Buna ziua, am fost angajat la un fast food, de unde am fost concediat.Dupa concediere am postat pe site-ul (blogul) meu parerile mele despre acel fast food(pareri nu foarte bune).Azi dimineata au venit doi politisti sa ma informeze ca patronul a aflat ce am postat pe blog si am fost nevoit sa dau o declaratie.As vrea sa aflu care ar putea fi consecintele purtarii mele.

Va multumesc anticipat!
Nu erati datoare nici sa dati declaratie. Calomnia nu este incriminata. Conform rezolutiei dosarului penal 1794/300/2010, daca calomnia nu este incriminata, nu poti fi condamnat. Logic nu? Poti spune ce vrei de ei, traiasca justitia romana!