Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... investire cu formula executorie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

investire cu formula executorie

In baza unei hotarari irevocabile am obtinut investire cu titlu executoriu. In acelasi timp aceasta hotarare irevocabila a fost atacata cu contestatie in anulare-recurs. La primul termen al contestatiei s-a stabilit amanare pana pe data de 31.05.
Intrebare:
- in baza investirii cu titlu executoriu a hotararii irevocabile, pot apela la un executor judecatoresc pentru a pune in aplicare sentinta, chiar inainte de data de 31.05.?
In acest caz, mergeti la un executor judecatoresc si aplicati hotararea.
multumim mult !
la executarea judecatoreasca se poate face contestatie la executare....insa numai in limitele prevazute de C.proc.civila. care nu suspeda executarea iar cererea va putea fi judecata prin depunerea unei cautiuni....402-403