Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cum procedez cu preavizul?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cum procedez cu preavizul?

lucrez cu carte de munca la o firma de constructii.vreau sa plec dar angajatorul nu imi accepta lichidarea la zi. a zis ca imi trebuie preaviz de 15 zile.in timpul preavizului se iau in considerare 15 zile lucratoare sau calendaristice ?si cate ore sunt obligat sa stau la lucru:program normal sau jumatate de program? multumesc
:offtopic: Interventie moderator
@ georgeserban
Nu ne dorim sa postati mai multe mesaje consecutive in aceeasi discutie. Daca aveti mai multe lucruri de spus, puteti folosi functia de editare a mesajului anterior.

Incalcarea Regulamentului Forumului se sanctioneaza in prima faza cu avertisment, care va fi public si se va posta de catre administrator / moderator in sectiunea de anunturi oficiale a forumului. Abaterile repetate pot duce la inchiderea contului (banare), temporara sau definitiva.