avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1842 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariate in conc.crest.copil-firma suspendata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariate in conc.crest.copil-firma suspendata

Buna ziua tuturor!
O societate vrea sa-si suspende activitatea la ONRC si singurii salariati sunt...contabila si 30 de fete in concediu crestere copil 2 ani(contracte de munca suspendate la ITM pe perioada respectiva).
Intrebarea mea este: Ce se intampla cu contractele de munca ale celor 30 de persoane in crestere copil? Cine le preia?
Eu sunt...contabila...si trebuie sa rezolv si aceasta problema...
Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: freenicos , utilizator 09:37, 16 Noiembrie 2010
Art.65 alin.1 C.mun. va fi temeiul de drept al incetarii ....
Multumesc din suflet!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neprezentare la lucru dupa concediu crestere copil freenicos freenicos Am o salariata careia i-a expirat concediul ptr crestere copil in iulie...nici n-o cunosc personal...nu am nr telefon...Intrebarea e ce fac cu contractul ei de ... (vezi toată discuția)
Incetare suspendare liviu2005 liviu2005 La revenirea din concediul pentru ingrijirea copilului (3 ani) se constata ca societatea care a suspendat CIM, are activitatea suspendata pe 3 ani,legal prin ... (vezi toată discuția)
Mi-am pierdut decizia privind acordarea indemnizatiei pentru ccc ContSters167835 ContSters167835 Mi-am pierdut decizia privind acordarea indemnizatiei ptr.cresterea copilului.As vrea ca cineva sa ma indrume unde trebuie sa ma adresez ptr \"a o ... (vezi toată discuția)