Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariate in conc.crest.copil-firma suspendata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariate in conc.crest.copil-firma suspendata

Buna ziua tuturor!
O societate vrea sa-si suspende activitatea la ONRC si singurii salariati sunt...contabila si 30 de fete in concediu crestere copil 2 ani(contracte de munca suspendate la ITM pe perioada respectiva).
Intrebarea mea este: Ce se intampla cu contractele de munca ale celor 30 de persoane in crestere copil? Cine le preia?
Eu sunt...contabila...si trebuie sa rezolv si aceasta problema...
Multumesc anticipat
Art.65 alin.1 C.mun. va fi temeiul de drept al incetarii ....
Multumesc din suflet!