Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar Penal - Parte vatamata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar Penal - Parte vatamata

In cazul in care politia ancheteaza o fapta si reiese ca e vb de o talharie (acest lucru reiese in urma declaratiilor), dosarul este inaintat la parchet (pentru ca este caz penal) - partea vatamata ce actiuni trebuie sa intreprinda? Nu e normal sa fie anutata de parchet in legatura cu dosarul ? Avocatul se autosesizeaza din oficiu ?

In cazul de fata partea vatamata nu a fost contactata. Ce masuri trebuiesc luate?(dosar din iunie 2006) Va multumesc.
mrbilly, utilizator
1. orice-i posibil in tara asta!
2. doar in vreun scenariu sf!
...dar mai stii ce le trece prin cap!!!...ei de plins se pot plinge, ca-i dreptul lor constitutional...nu inseamna ca vor si cistiga!