Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cheltuieli intretinere
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cheltuieli intretinere

Administratorul Asociatiei de proprietari mi-a trimis o Notificare prin care mi se cere sa platesc un anumit debit X in termen de 5 zile, in caz contrar, ma va actiona in instanta, cu suportarea cheltuielilor de judecata si mai departe ... pana la executarea silita.
Intrebarea mea este: Pot sa cer administratorului sa imi justifice componenta debitului restant (justificare pe baza de probe). Daca da, va rog sa imi specificati baza legala, pentru ca vreau sa merg mai departe. :(
Va multumesc!
Va multumesc pentru raspuns. Cu acesta ocazie am reusit sa parcurg atat Legea nr.230/2007 cat si HG nr.1588/2007. Am constat ce listele de cheltuieli nu erau afisate in termenul prevazut de actul normativ. Am solicitat sa mi se prezinte detaliat debitul catre asociatie. In urma solicitarii scrise catre asociatia de proprietari o sa mi se prezite detaliat debitul. Mai departe o sa vad.