Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenitor cu probleme
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenitor cu probleme

tatal meu a luat un credit in penultimul an de viata ,dupa ce a divortat de mama mea . in urma divortului , tot ce a obtniut la partaj a cheltuit platindu-si datorii mai vechi.dupa divort nu a mai luat legatura cu noi .dupa ce a murit au inceput sa vina somatii de plata de la banca.mentionez ca nu avea nici o proprietate pe numele lui,
statea cu chirie , dar domiciliul din acte nu si l-a schimbat . trebuie sa platesc eu , fiul lui datoria la banca ?stiu ca nu avea asigurare de viata pentru credit desi a contractat o suma mare 15000 euro . multumesc .m .oprea
?
u.b.i.k., aceleasi

:bow:

Ce ne-am face fara prietenii nostri, latinii :)

Numa' ca romanul, de ginta latina, e adevarat, se descurca. Mai ales daca e creditor. Gaseste probe si acolo unde nu-s. Sau nu vorbim aceeasi limba?

:yeah:

multumesc frumos