Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitii publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitii publice

Cand pot pune la dispozitia unui solicitant dosarul achizitiei publice conform legii 544/2001?
Este evident. Conform 544 esti obligat sa raspunzi. Conf. OUG 34 analiza comisiei este confidentiala pana se ia decizia.
Asta nu inseamna ca nu poti formula raspunsul:"Conf. art. ..si art... din HG... si OUG... informatiile sunt confidentiale si nu pot fi puse la dispozitie decat dupa finalizarea dosarului de achizitie, in caz contrar se incalca art. respective. Va rugam sa urmariti...si sa reveniti cu solicitarea... , ... va multumim....
In sensul acesta m-am referit ca cele 2 legi nu se contrazic. 544 se refera la termenul de furnizare a unui raspuns, iar 34 la continutul informatiei.

Nu toate informatiile pot fi publice.Daca va cerea toate conturile firmei, i le dadeati?
vlad nicolae, moderator