Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DECIZIE DE INCETARE A CIM FARA PREAVIZ
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DECIZIE DE INCETARE A CIM FARA PREAVIZ

la incetarea cim nu mi s-a dat sa semnez formularul de preaviz,poate fi anulata decizia in acest caz?ce obbligatii are fostul angajator daca instanta decide anularea deciziei de incetare a cim?
care este termenul limita ptr depunerea dosarului de somaj?pe angajator l-am actionat deja in instanta.multumesc mult ptr ajutor,sper sa mai colaboram,un wekend placut=D>
1. Daca depuneti dosarul in 30 de zile calendaristice de la data concedierii veti primi indemnizatia de somaj de la data concedierii.
2. Daca depuneti dosarul mai tarziu (dar nu mai mult de 12 luni de la data concedierii) veti primi indemnizatia de somaj de la data depunerii dosarului.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
multumesc ptr raspuns d-le TUDOR.va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut=D>