Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plata salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plata salariu

Buna ziua ,
Sotul meu a lucrat la o firma timp de 2 saptamani ,dar nu a fost platit. A anuntat angajatorul ca nu mai merge la munca si si-a scris demisia dupa o sapt. Cand si-a cerut actele si bani inapoi cei de acolo i-au zis sa se multumeasca fara bani ca se putea si mai rau.
E ok?
Pot sa depun plangere la protectia munci?
Toata treaba sa intamplat in decembrie si de atunci nu am primit nici actele nici bani.
Va multumesc!!
@aianaa,
Unde scrie in mesajul utilizatorului ca este in discutie “perioada de proba”?
Aveti dv informatii in plus?

Sigur ca se poate adresa instantei, dar nu e obligatoriu sa si castige, avand in vedere ceea ce am scris mai sus… Nu-l trimit pe om la judecata inainte de sti care este adevarul.