Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... corectie cont sold
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

corectie cont sold

cum se mai poate face o corectie la conturile 5121 si 5124 din data de 01.01.2010 daca la preluarea balantei in ianuarie 2010 soldul initial de credit in extrasul de cont era 19708.59, iar in balanta este 19761.55.
va rog sa ma ajutati pentru ca de acolo imi vin toate problemele
multumesc anticipat
soldul de la 31.12.2009 si cel de la 01.01.2010 sunt aceleasi pentru ca am inteles ca s-a lucrat pe un calculator dupa care s-a luat altul dar nu s-a facut import de date ci s-au introdus manual cu deschidere de conturi. si din ianuarie nu s-a uitat nimeni sa vada ca nu coincide soldul din balanta cu soldul din extrasele de cont. eu asta as vrea sa corectez acum.
multumesc. astept raspuns