avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 853 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... corectie cont sold
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

corectie cont sold

cum se mai poate face o corectie la conturile 5121 si 5124 din data de 01.01.2010 daca la preluarea balantei in ianuarie 2010 soldul initial de credit in extrasul de cont era 19708.59, iar in balanta este 19761.55.
va rog sa ma ajutati pentru ca de acolo imi vin toate problemele
multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Negrea Oana , Alte profesii 15:19, 30 Iunie 2010
soldul de la 31.12.2009 si cel de la 01.01.2010 sunt aceleasi pentru ca am inteles ca s-a lucrat pe un calculator dupa care s-a luat altul dar nu s-a facut import de date ci s-au introdus manual cu deschidere de conturi. si din ianuarie nu s-a uitat nimeni sa vada ca nu coincide soldul din balanta cu soldul din extrasele de cont. eu asta as vrea sa corectez acum.
multumesc. astept raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registru inventar antonia_m09 antonia_m09 Buna ziua, Am si eu o nelamurire. In registru inventar se completeaza elementele de activ si pasiv de tipul creditelor bancare, datorii sau creante cu ... (vezi toată discuția)
Contul 711 NNorbert NNorbert Buna ziua As vrea sa va intreb, in bilant-la contul de profit si pierdere,la pozitia \\"Venituri aferente costului productiei in curs de ... (vezi toată discuția)
Urgent va rog - termen balanta Krissia . Krissia . #-o Am si eu nevoie urgent de o informatie. Exista o baza legala care prevede termenul legal de inchidere a unei balante lunare? 10 zile, 25 zile....? Si daca ... (vezi toată discuția)