Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pentru a putea fi PFA -inspector HR, trebuie neaparat ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pentru a putea fi PFA -inspector HR, trebuie neaparat cursul de calificare de 1080 ore?Unul de perfectionare nu este de ajuns?

Am revenit cu o intrebare.Mi s-a spus ca pentru a deveni PFA (inspector HR) trebuie sa fac neaparat un curs de calificare cu durata de 1080 ore.Eu detin cateva diplome -de la cursuri de perfectionare: formator/evaluator de competente profesionale si manager HR.Am terminat si facultatea de management financiar-contabil,specializarea management.Ma intrebam daca exista si alta solutie pentru infiintarea acestui PFA fara a fi nevoie sa urmez acest curs... stie cineva?Va multumesc
Multumesc