Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lipsa in gestiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lipsa in gestiune

lucrez la un magazin mixt si la penultimul inventara iesit olipsa de 60.000.000 mil. patroana a decis sa ne ia cate doua mil. in fiecare luna pana se recupereaza suma (suntem doua fete) la ultimul inventar am iesit lipsa cu 20.000.000 mil. acum a inceput sa faca tot felul de chestii de care noi nu avem habar precizez ca primul inventar sa facut in perioada mai2009 feb 2010 iar al doilea feb 2010 mai 2010 acum urmeaza sa mai facem unul si ni sa spus ca trebuie sa lucram cate 2 sapt. una singura sa vada care este de vina.ce poate sa ne faca legal si ce ar trebui sa facem noi? precizez ca se lucreaza cu putine facturi si fara sa marchezi toti bani in casa. astept urgent rasp.:(
Eu cred ca datorita scaderii vanzarilor patroana are nevoie de bani de la dvs...precum guvernul de la bugetari...
Ori renuntati la slujba ori mergeti insotita de avocat sa vorbiti cu ea prin avocat.