Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... renuntare la un avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

renuntare la un avocat

Buna seara,daca am semnat un contract de asistenta juritica la un avocat ,procesul nu a inceput si nici nu mai vreau sa incep nici un proces din lipsa de bani,ce se poate face sa renunt la contract,deoarece avocatul.vrea banii pe care am semnat contractul si nici nu am incredere il el,
silviu_1111, utilizator
Incercati ca v-a spus colega dar nu uitati ca , totusi contractul de asistenta juridica este executoriu de drept. Mai ales daca asi prestat cat de putin...
si ce sa scriu ca nu mai pot oferi onorariul stabilit si doresc incetatea colaborari ,ma poate de in judecata el daca nu doreste sa rezilieze contractul,la tel asta a spus ca o sa ma d ea in judecata
Prin notificare aratati ca reziliati contractul de asistenta juridica nr. X din data X ca urmare a renuntarii la procesul respectiv.Nu va poate da in judecata poate doar sa investeasca cu formula executorie contractul de asistenta juridica si sa-l execute silit insa ma indoiesc sa procedeze asa avand in vedere cum spuneam ca nu a prestat pentru acel onorariu.
se poate sa presteze ceva fara bani si sa ii ceara la sfarsit este absurd,ce inseamna sa l execute silit
buna seara,mai exact ce mi se poate intampla,si ce inseamna executoriu de drept