Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalcularea pensiilor militare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalcularea pensiilor militare

In Legea 119/2010,cat si in Metodologia de recalculare a pensiilor militare nu am gasit vre-o referire la faptul ca pensiile sub 3000 ron,nu vor scade.Intrucat intra la recalculare toate pensiile militare cred ca treaba cu 3000 ron este o FUMIGENA.Am dreptate?
buna ziua,
as vrea sa stiu ce se va lua in calcul la recalcularea pensiilor militare:solda lunara sau veniturile brute,inclusiv sporurile permanente cum ar fi normal............
multumesc
Veniturile brute