avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1784 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SENTINTA DEFINITIVA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SENTINTA DEFINITIVA

IN URMA UNUI PROCES CU O FIRMA LA CARE AM LUCRAT S-A HOTARAT SA PLATESC O SUMA DE 7000 LEI.
EU MOMENTAN AM UN VENIT DE 595 LEI/LUNA SI UN COPPIL MINOR IN INTRETINERE.
NU AM PROPRIETATI SI BUNURI PE NUMELE MEU!
TEORETIC NU AM CUM SA LE ACHIT SUMA ACEASTA!
CUM POT EI RECUPERA SUMA?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:16, 8 August 2010
daca nu se pune in aplicare in termen de 3 ani atunci se prescrie dreptul de actiune al firmei !

de ce nu faceti recurs?
vom face recurs!
deja suntem la al treuilea recurs!
de la emiterea sentintei definitive si irevocabile au trei ani termen de recuperare a sumei?
e problema lor sa le gaseasca pe fete , nu?
=D>
al treilea recurs?
da.
da.
NU prea intelegem.. cu cat faceti completari la mesajul initial...intelegem mai putin...
Ori aveti sentinta definitiva, ori sunteti in executare deja. ori sunteti in recurs.. dar al trei-lea recurs ???? :)
Daca pana la urma urmeaza sa fiti obligata la plata, vi se va retine din salariu, indiferent daca aveti si alte obligatii de plata sau intretinere, mai ales daca nu aveti bunuri proprietate personala pentru sechestru asigurator..
Orice unitate, are grije sa-si recupereze banii, au destule mijloace la indemana, cu siguranta nu ajung la prescriere..
FLAVIA VLAD a scris:

DA , A FOST UN LITIGIU DE MUNCA!
IN TOTAL SUNTEM 8 ANGAJATE!
UNELE DINTRE ELE SUNT PLECATE IN STRAINATATE!
CUM LE GASESTE SA-SI RECUPEREZE BANII?
MENTIONEZ CA NU AU PROPRIETATI IN TARA.


Se poate recupera banii si chiar daca lucreaza in strainatate .. exista multiple posibilitati de recuperare a banilor , chiar daca spuneti ca nu sunt bunuri pe numele dvs .

Alte discuții în legătură

Recuperare suma hotarata prin sentinta definitiva. libya libya In urma unui proces de partaj instanta a hotarat ca paratul sa restituie suma de 1600,200 RON,suma pe care de trei ani de zile paratul nu a achitat-o pe ... (vezi toată discuția)
Asociatia de propietari daiora daiora Buna ziua am o hotatire judecatoreasca definitiva impotriva asociatiei de propietari.Cum imi pot recupera costurile? Am demarat executarea silita ... (vezi toată discuția)
Executare silita pensie alimentara neplatita de doi ani jumatate Z.A.G. Z.A.G. Buna ziua. Am divortat din iunie 2009 iar in sentinta de divort (care este definitiva si irevocabila) s-a stabilit o pensie alimentara pe care fostul meu sot ... (vezi toată discuția)