Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... SENTINTA DEFINITIVA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

SENTINTA DEFINITIVA

IN URMA UNUI PROCES CU O FIRMA LA CARE AM LUCRAT S-A HOTARAT SA PLATESC O SUMA DE 7000 LEI.
EU MOMENTAN AM UN VENIT DE 595 LEI/LUNA SI UN COPPIL MINOR IN INTRETINERE.
NU AM PROPRIETATI SI BUNURI PE NUMELE MEU!
TEORETIC NU AM CUM SA LE ACHIT SUMA ACEASTA!
CUM POT EI RECUPERA SUMA?
REPET: DACA NU AM VENIT , DE UNDE SA IA BANII? BUNURI NU SUNT!
VRETI SA-MI SPUNETI CA PT 70 MIL VECHI CAUTA PE CINEVA IN CANADA?
MA INDOIESC!
O SA- COSTE CAM MULT!
SI S-AR PUTEA SA MAI AIBA SURPRIZA CA NICI NU ARE CA SA LE IA!X-(
AM AUZIT ODATA LA TV , INTR-UN CAZ , IN CARE PARATUL NU AVEA NICI VENIT SI NICI PROPRIETATI PE NUMELE LUI , CA EXCISTA UN TERMEN IN LEGE( NU MAI STIU EXACT), CEVA DE GENUL "RISC DE NEPLATA" SAU ASA CEVA.
IN FINE , IDEEA E CA ORICUM O SA LE DAU BANII DAR CU TARAITA:
COTA DIN SALAR( DIN SALARUL MINIM PE ECONOMIE):P.
ASTA E : AU DE PRIMIT SI DE ASTEPTAT!
MULTUMESC DE RASPUNS ,
O ZI BUNA
FLAVIA VLAD a scris:

REPET: DACA NU AM VENIT , DE UNDE SA IA BANII? BUNURI NU SUNT!
VRETI SA-MI SPUNETI CA PT 70 MIL VECHI CAUTA PE CINEVA IN CANADA?
MA INDOIESC!
O SA- COSTE CAM MULT!
SI S-AR PUTEA SA MAI AIBA SURPRIZA CA NICI NU ARE CA SA LE IA!X-(
AM AUZIT ODATA LA TV , INTR-UN CAZ , IN CARE PARATUL NU AVEA NICI VENIT SI NICI PROPRIETATI PE NUMELE LUI , CA EXCISTA UN TERMEN IN LEGE( NU MAI STIU EXACT), CEVA DE GENUL "RISC DE NEPLATA" SAU ASA CEVA.
IN FINE , IDEEA E CA ORICUM O SA LE DAU BANII DAR CU TARAITA:
COTA DIN SALAR( DIN SALARUL MINIM PE ECONOMIE):P.
ASTA E : AU DE PRIMIT SI DE ASTEPTAT!
MULTUMESC DE RASPUNS ,
O ZI BUNA

:offtopic: Interventie moderator
Scrierea nejustificata cu majuscule este greu de citit. Tineti cont ca folosirea excesiva a tehnicilor de subliniere a textului echivaleaza cu a tipa la ceilalti utilizatori, actiune care ar putea fi interpretata ca fiind agresiva in forum.
Incalcarea Regulamentului de Postare se sanctioneaza in prima faza cu avertisment, care va fi public si se va posta de catre administrator / moderator in sectiunea de anunturi oficiale a forumului. Abaterile repetate pot duce la inchiderea contului (banare), temporara sau definitiva.