avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Furnizorul nu respecta legea 161/2010
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Furnizorul nu respecta legea 161/2010

am fost luna asta de vreo 2 ori pana akuma sa reziliez niste servicii la ei... am facut contractu pe data de 16-04-2010 si ei imi spun ca nu pot rezilia serviciile ca ... cica au fost facute inainte de data legii iesite... si am mai vb cu un avocat care mi-a zis ca nu conteaza cand a fost facut contractu se poate rezilia oricand si as mai vrea niste raspunsuri sigure sa stiu ce fac :|
Ultima modificare: Marți, 10 August 2010
DrThrax2010, utilizator
Cel mai recent răspuns: gheorghiub , utilizator 11:31, 2 Noiembrie 2010
Si daca o tin pe a lor, ce? Sa te dea in judecata si sa dovedeasca faptul ca nu aveai dreptul sa reziliezi contractul.
numai bani nu am eu akuma pt avocati si tribunale :|
Nu-mi dau seama la ce v-ar trebui asa ceva. Va puteti apara si singur, mai ales in conditia in care reclamantul trebuie sa isi dovedeasca cererea.

Sigur, exista tot timpul alternativa capului plecat: le dati lor banii si ati "scapat de-o grija".
Ultima modificare: Joi, 12 August 2010
ContSters20980, utilizator
DrThrax2010 a scris:

numai bani nu am eu akuma pt avocati si tribunale :|

Daca furnizorul nu respecta legea 161/2010 , si dumneavoastra nu aveti bani pentru avocati , puteti incerca sa gasiti un avocat care sa isi recupereze banii pentru prestatie din despagubirile primite de dumneavoastra de la furnizor .
as mai vrea sa stiu e normal ca o firma sa faca monopol ??:|

Alte discuții în legătură

Contract romtelecom cypryan1985 cypryan1985 Am un contract la .................... pentru servicii de date pe Fibra optica, contract semnat in 2010 pentru 2 ani, dar in primele 4 luni am realizat ca ei ... (vezi toată discuția)
Contract telefonie mobila sicosul sicosul Buna ziua, Am un abonament la o firma de telefonie mobila, ianuarie 2010, cu numar portat din vodafone si cu achizitionarea unui telefon mobil la un pret ... (vezi toată discuția)
Cum te ajuta unii !.... membru membru Buna seara. Va rog sa-mi dati o idee intr-o chestiune legata de rezilierea contractelor de comunicatii. Sa incepem cu inceputul: In 2010 cand mi-am cumparat ... (vezi toată discuția)