Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Furnizorul nu respecta legea 161/2010
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Furnizorul nu respecta legea 161/2010

am fost luna asta de vreo 2 ori pana akuma sa reziliez niste servicii la ei... am facut contractu pe data de 16-04-2010 si ei imi spun ca nu pot rezilia serviciile ca ... cica au fost facute inainte de data legii iesite... si am mai vb cu un avocat care mi-a zis ca nu conteaza cand a fost facut contractu se poate rezilia oricand si as mai vrea niste raspunsuri sigure sa stiu ce fac :|
DrThrax2010, utilizator
Si daca o tin pe a lor, ce? Sa te dea in judecata si sa dovedeasca faptul ca nu aveai dreptul sa reziliezi contractul.
numai bani nu am eu akuma pt avocati si tribunale :|
Nu-mi dau seama la ce v-ar trebui asa ceva. Va puteti apara si singur, mai ales in conditia in care reclamantul trebuie sa isi dovedeasca cererea.

Sigur, exista tot timpul alternativa capului plecat: le dati lor banii si ati "scapat de-o grija".
ContSters20980, utilizator
DrThrax2010 a scris:

numai bani nu am eu akuma pt avocati si tribunale :|

Daca furnizorul nu respecta legea 161/2010 , si dumneavoastra nu aveti bani pentru avocati , puteti incerca sa gasiti un avocat care sa isi recupereze banii pentru prestatie din despagubirile primite de dumneavoastra de la furnizor .
as mai vrea sa stiu e normal ca o firma sa faca monopol ??:|