avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1239 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general SOMATIE SI TITLU EXECUTORIU
Discuție deschisă în Contabilitate în general

SOMATIE SI TITLU EXECUTORIU

Buna ziua,

Sunt administratorul unei Asociatii de Proprietari si am primit o somatie insotita de un titlu executoriu. Mentionez ca aceasta a venit dupa o decizie pe care am achitat-o deja. In prezentul act, se stipuleaza cum ca Asociatia nu si-ar fii achitat darile catre stat din decl 102 cat si cele stipulate in decizie. Noi am efectuat aceste plati. Asi dori sa stiu cui ma pot adresa pentru solutionarea acestei probleme.
Rog raspuns urgent. Multumesc
alinaelenamustatea a scris:

2288 lei. Unde platesc aceasta taxa de timbru si unde depun contestatia?Exista un model de contestatie?


Multumesc.


194 lei - taxa de timbru si 3,00 lei - timbru judiciar.
In cazul in care vi se admite contestatia, taxa de timbru se restituie.
Contestatia se depune la Judecatorie.
Model - nu prea exista asa ceva, dar incercati o cautare pe internet si poate gasiti ceva care sa va ajute.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu executoriu emis desi nu am nici o restanta vcodrea vcodrea Buna ziua , Zilele trecute am primit de la Administratia financiara Cluj o somatie insotita de titlu executoriu pentru o presupusa restanta la plata ... (vezi toată discuția)
Somatie amenzi auto alinmihaimirea alinmihaimirea Buna ziua. Am primit acasa o somatie cu o amenda auto care apare la circa financiara ca neplatita. Este normal sa-mi ceara acum chitanta de plata a amendei ... (vezi toată discuția)
Contestatie somatie executare silita anaf crisad crisad Am primit din partea ANAF o somatie de incepere a executarii silite in temeiul unui titlu executoriu (diferente impozit anual de regularizat) anexat. Si ... (vezi toată discuția)