Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie

buna ziua. am si eu o intrebare! am fost prins de politia rutiera conducand in stare de ebrietate.am suflat in fiola si am fost depistat cu alcoolemie de 0,71 in aerul expirat. stiu ca in sange imi va iesi mult mai mult. dar lucrez in cadrul armatei si vreau sa stiu daca voi fi concediat in caz de dosar penal. mentionez ca nu mai am antecedente penale si conduita impecabila. va multumesc
MsiVx600, care a fost sentinta ta daca ai patit le fel ca mine? mie imi este teama sa nu ma dea afara din armata. se poate sa ma concedieze?
Lasa-mi un id de mess pe privat si vorbim acolo