Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Procedura recuperare talon (cauza: lipsa asigurare rca)
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Procedura recuperare talon (cauza: lipsa asigurare rca)

Am fost oprint de politie, nu am avut rca valabil. Am primit amenda, mi-a fost retinut talonul (fara numere). Pentru a recupera talonul: Trebuie sa imi fac asigurare rca dupa cartea masini si sa ma prezint la politie cu rca-ul valabil si cartea masini pentru a-mi recupera talonul, sau trebuie sa platesc obligatoriu si amenda? Multumesc anticipat
Buna seara.Pot sa fac asigurare pe masina dacă mia fost luat talonul de către politie?Va mulțumesc frumos.
In principiu se poate, in baza buletinului si cartii de identitate a vehiculului. Acum mai conteaza si motivul pentru care a fost ridicat talonul.
Biu,,