Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... distanta dintre anexele vecinului si gardul meu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

distanta dintre anexele vecinului si gardul meu

vecinul meu are anexele la o distanta deun metru fata de gardul meu.deasemenea are trei ferestre care dau la mine in curte .are voie cu ferestre spre proprietatea mea//.
elena138 a scris:

Pentru anexe (cotete) Ordin nr. 536 din 23/06/1997
pentru aprobarea Normelor de igienă şi a recomandărilor privind mediul de viaţă al populaţiei
Publicat în Monitorul Oficial nr. 140 din 03/07/1997
manditagheorghe, utilizator
explicati mai clar ca nu cunosc ordinul nr. 536din 23'06'1997.wc-ul si cotetele sunt din lemn fara temelie la un metru de gardul meu.ce se poate face///
Minim 10 m de gardul dv., sa aiba fosa septica, iar cotetele sa si le mute. Reclamatie la: Garda de mediu, primarie, sanepid.
vecinul meu are cotete din lemn la distanta de 1m degardul meu.mai are un tarc de rate la 30cm de gard la ce distanta trebuie sa fie cotetele de gard si cel de rate la ce distanta trebuie sa fie de casa mea pentru ca ma deranjeaza zgomotul lor dimineata.primaria i-a somat sa le mute de acolo ,dar ei nu vor .daca ii dau in judecata ,am sanse sa castig//
manditagheorghe, utilizator