Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... interesare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

interesare

buna ziua,
sunt casatorita de 10 ani si de 6 ani locuiesc in apartamentul soacrei,iar anul acesta ia facut sotului meu contract de vanzare cumparare pe apartament dar a trecut ca fiul ei(respectiv sotul meu) nu este casatorit; neavand copii in caz de divort sau de deces am vreun drept la apartament?
cornelia77bc, utilizator
aveti dreptul la apartament chiar daca soacra a declarat ca fiul dansei e necasatorit. de fapt asta e infractiune de fals.
E bine ca d-na sa se prezinte la un avocat cu copii dupa actele intocmite, pentru a vedea exact despre ce e vorba si a o sfatui corespunzator.