avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1714 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Din data de 5 martie 2010 am intrat somaj 6 luni de zile (am fost dat afara de la locul de munca) In data de 10 iulie am luat diploma de licenta. Intrebarea este daca pot beneficia de somaj ca si absolvent.
Cel mai recent răspuns: yonutzduran , utilizator 17:09, 3 Septembrie 2010
Multumesc! Sper sa se rezolve totul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj absolvent facultate ContSters91831 ContSters91831 Fiul meu a absolvit facultatea luna aceasta, dar licenta a amanat-o pentru februarie 2010. In caz ca nu se poate angaja in termen de 60 zile are dreptul la ... (vezi toată discuția)
Somaj pentru studenti? libraana libraana buna seara studentii la finalizarea facultatii vor beneficia de somaj? daca da ce trebuie sa faca pt a primi somaj. dar cei care sunt angajati intr-un domeniu ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatie de somaj dupa terminarea facultatii? oopait oopait Buna ziua!Am 42 ani, sunt studenta la id anul 2 si la anul in ultimul an de facultate, as dori sa ma mut la zi.In momentul de fata nu am servici si am ... (vezi toată discuția)