Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drepturi asupra unui teren primit prin donatie de sot
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drepturi asupra unui teren primit prin donatie de sot

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva informatii.:) Sunt casatorita din 1999. In 2005 socrii i-au donat sotului meu un teren intravilan, pe care ne-am construit o casa. As vrea sa stiu ce drepturi am eu daca apare trecut doar sotul meu in actul de donatie, in proiectul casei, in extrasul de carte funciara! Ce drepturi au copii?
Va multumesc!
Va multumesc tuturor pentru informatii!. O zi buna!