avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa a II-a de munca in agricultura
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa a II-a de munca in agricultura

la ce articol se gaseste meseria de sudor in agricultura din legea 50/90 pentru iesirea la pensie
Ultima modificare: Joi, 23 Septembrie 2010
mihay75, utilizator
Cel mai recent răspuns: Larisa-Dana , utilizator 16:46, 28 Noiembrie 2019
Tatal meu a lucrat in agricultura, conducator auto (sofer), tractorist rutierist, mecanic TIH, iar la pensie aceasta functie nu a fost admisa in grupa aII-a de munca. Ne puteti preciza daca perioada lucrata (1976-1997) se incadreaza pe aceasta functie in grupa a II-a de munca. Multumim!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Respingere adeverinta gr a ii-a de munca - activitate in agricultura NOVICELE_1 NOVICELE_1 BUna ziua, Am lucrat ca laborant intr-un siloz de cereale si am o adeverinta eliberata in 2003 cu grupa aII-a cf Ordin 50/1990 anexa 2 pct 18 in procent ... (vezi toată discuția)
Adeverinta eliberata cu cerintele cnpas Monica H. Monica H. are cineva cum sa ma ajute cu cateva scrisori??? casa de pensii a trimis o adresa in care cere eliberarea unei adeverinte de grupa in conformitate cu ... (vezi toată discuția)
Grupa a ii-a de munca Eugenor Eugenor Unde gasesc o lista completa a activitatilor cuprinse in grupele de lucru \\"anormale\\", in special pentru munca in industria petroliera si ... (vezi toată discuția)