Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa a II-a de munca in agricultura
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa a II-a de munca in agricultura

la ce articol se gaseste meseria de sudor in agricultura din legea 50/90 pentru iesirea la pensie
mihay75, utilizator
Tatal meu a lucrat in agricultura, conducator auto (sofer), tractorist rutierist, mecanic TIH, iar la pensie aceasta functie nu a fost admisa in grupa aII-a de munca. Ne puteti preciza daca perioada lucrata (1976-1997) se incadreaza pe aceasta functie in grupa a II-a de munca. Multumim!