Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire nestiuta!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire nestiuta!

In ianuarie a murit tatal cumnatului meu. De atunci au fost tot felul de informatii....orale....ca ar fi lasat si un apartament pe numele nepoatei.....dar in casa nu s=a gasit niciun act. Succesiunea este in favoarea cumnatului ca unic mostenitor. Unde se poate adresa ca sa afle daca exista un asemenea imobil pe numele fetitei? La agentia fiscala|?nici orasul undeeste proprietatea nu este fff sigura. Dar in situatia in care ar exista siconturi bancare?...moartea tatalui a fost fulgeratoare si neasteptata.....Multumesc anticipat!
Multumesc pentru raspunsuri....!!