Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Decizie de primire
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Decizie de primire

As dori sa-mi spuneti (scrieti) ;) in cat timp ,de la depunerea juramantului ca avocat stagiar, primesti decizia de primire in profesie. :-/
Multumesc anticipat.
Juramantul e desuet in practica... adica el nu se mai depune... Asta era chestiunea esentiala...:((

Si, din pacate, cred ca neincrederea in avocati este atat de mare pe cat incompetenta lor, iar depunderea unui juramant nu prea poate diminua neincrederea si spori capacitatea profesionala... :( Din pacate...

Cred ca ar trebui tinut cont de el, dar nu va face minuni referitor la constiinta persoanei. :(