avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

dosar penal

am o cunostiinta care este arestata si condamnata 10 ani fara probe,cand a fost pus in libertate a fost pus in baza art 139 alin 2 fara a mai aduce alte probe.cand a fost pus in libertate in pronuntare consemneaza judecatoarea k nu sunt indicii temeinice,k nu este nici macar banuit ,se motiveaza si de cumparare k colaboratorul nu il incrimineaza pe el,si dupa cateva luni este audiat colaboratorul se ia in considerare ce a spus fara a tine cont de pronuntarea cand a fost pus in libertate k nu sunt indicii temeinice si este condamnat pe abuzul judecatorilor si colaboratorului,care a fost prins cu droguri silasat in libertate iar anchetatorul sa sesizat din oficiu ,nu sunt alte probe ,am facut o revizuire iar judecatoarea se uita pe pereti cand vb avocatul,mai pot face ceva dak da ce si unde? va multumesc.:">

Cel mai recent răspuns: michy , utilizator 12:56, 2 Octombrie 2010
pana la CEDO mai aveti de parcurs caile de atac din tara.
nu inteleg cum de ati ajuns la revizuire. sa inteleg ca deja este condamnat definitiv ?
daca da atunci cam greu de facut ceva .
depinde foarte mult de piesele dosarului si de iscusinta avocatului .
poate ca la momentul punerii in libertate nu existau indicii temeinice insa intre timp s-au mai gasit probe care incrimineaza pe cunostinta dvs.
tocmai asta e problema k nu mai sunt alte probe si judecatori nu vor sa recunoasca greseala facuta
nu este recidivist, alte probe nu sunt si totusi lau condamnat iar la revizuire o trimit inadmisibila k nu am adus alte probe,ce probe sa aduca dak nu sunt alte acuzatii?/????nu mai sunt alte probe
unde pot reclama aceste abuzuri k judecatorii sa citeasca si sa vada k e nevinovat si alte probe nu sunt ,am fost si la c.s.m dar trebuie sa asteptam k dureaza nu se intereseaza asa repede cam peste 2 luni voi primi raspuns poate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sa va arat cum este condamnat un om nevinovat michy michy in 2007 a fost arestat impreuna cu 28 insi ptr trafic de droguri.dupa 3 luni este pus in libertate in baza art 139 alin 2 unde se motiveaza;INCA DE LA INCEPUT ... (vezi toată discuția)
Credibilitatea judecatorului michy michy sotul meu e condamnat definitiv acum avem o cerere de revizuire si a cazut la instanta care la pus liber si motiveaza k nu sunt indicii temeinice si nici macar ... (vezi toată discuția)
Dosar penal michy michy am mai lasat un mesaj cu abuzul prin care trece o cunostiinta a mea,credeti k e bn dak fac o copie a plangeri care am depuso la c.s.m. prin care se sesizeaza ... (vezi toată discuția)