Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Expertiza partaj
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Expertiza partaj

am o intrebare , va rog: in cazul in care se fac obiectiuni pt o expertiza, pot sa cer un alt expert pt expertiza, sau va fi trimis acelasi expert contestat. avocatul meu i-mi spune ca prin lege trebuie sa mearga acelasi expert.
Da,insa pana la urma tot tragere la raspundere poate fi etichetata .
De esenta trebuie sa se asigure dovezi atat instantei cat si expertului care este obligat sa tina cont de ele,cu conditia insa ca acele probe sa fie utile cauzei ,concludente si pertinente.
Dvs vorbeati despre raspundere penala,care nu exista sau a fost dezincriminata.
Cu raspunderea civila este altceva,el poate raspunde pe aceasta linie.