avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Renuntare actiune in revendicare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Renuntare actiune in revendicare

Vreau sa renunt la o actiune in revendicare. Mentionez ca am fost solicitat sa platesc taxa de timbru, dar vreau sa renunt acum.
Trebuie sa fac vre-un demers, sau e suficient sa nu platesc taxa de timbru.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters160686 , utilizator 17:20, 26 Octombrie 2010
va sugerez sa nu renuntati la cerere.lasati instanta sa respinga cererea dvs pe exceptia netimbrarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

taxa judiciara lilicrin lilicrin daca in citatie este mentionat \"se va achita taxa judiciara de timbru de 197 lei sub sanctiunea anularii cererii\" pot face ceva? Nu vreau sa dau banii si sa ... (vezi toată discuția)
Renuntare la proces anarhy2004 anarhy2004 Am dat in judecata o societate care avea debite la mine (eu = persoana juridica). Cand a primit citatia mi-a achitat debitul. Ce trebuie sa fac in continuare? ... (vezi toată discuția)
Schimbarea naturii litigiului din litigiu de munca in contencios serviciuapasarichioi serviciuapasarichioi As dori si eu o parere daca ma poate ajuta cineva. Am o cerere la tribunal la sectia litigii de munca cu privire la recunoasterea vechimii in specialitate ... (vezi toată discuția)