Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratii salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratii salarii

Va rog sa-mi spuneti daca o persoana care intra in concediu ingrijire copil pana la 2 ani mai apare pe declaratiile de somaj, pensii si sanatate (cu suma 0) sau se scoate din declaratii trecandu-se data plecarii (de fapt data intrarii in CIC).
Va multumesc!
Raspuns:
1. La CAS nu se mai trec deloc
2.L a somaj aveti rubrica de zile suspendate ,treceti venit 0 si o depuneti
3.La CASS treceti ca iesit atunci cand intra in concediu si intrat cand se intoarce
4.La ITM la nr. de salariati adaugati si aceasta persoana
Lamurit?