Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

anul urmator,fiul meu implineste 18 ani.ce anume trebuie sa fac pt a nu i mai plati pensia alimentara?e nevoie de anumite acte?
vb intai cu fiul dvs, daca urmeaza cursuri de zi si nu lucreaza, firesc ar fi sa platiti fara sa asteptati sa va actioneze in judecata.
daca nu mai urmeaza cursuri, pur si simplu nu mai platiti.