Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Buna seara,

cum se poate rezolva urmatoarea situatie:

actele aditionale ale angajatilor au fost numerotate gen Ionescu are act ad nr. 1/01.01.2010, la 2 zile un alt angajat Popescu semneaza act aditional nr. 2/03.01.2010, si tot asa, fiecare angajat fiind la primul act aditional....ajungandu-se la un numar fabulos gen act aditional 500/ data....deci, aceste numere nu s-au dat consecutiv pentru un sigur dosar de personal.
Pe de alta parte, numerele pe actele aditionale sunt numerele de inregistrare date de ITM cand s-au luat CIM-urile in evidenta si numarul la rand din REVISAL....

Ce se poate face? Se poate face un PV de constatare a erorilor si decizie cum sa se procedeze de acum inainte?

Multumesc.
ok