Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sentinta definitiva din 1969 - o intrebare va rog.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sentinta definitiva din 1969 - o intrebare va rog.

Va rog, daca stie cineva exact:
O sentinta definitiva data in anul 1969 mai poate fi atacata in prezent?
Mentionez ca sentinta este definitiva dar nu este specificat si irevocabila. Este ea executorie?
Cred, nu sunt sigur, ca in 1969 nu exista formula de investire a unei sentinte ca in prezent (definitiva si irevocabila).
Daca stie cineva, rog mult sa posteze aici.
Va multumesc!
Sigur e o sentinta? Sau au promovat o actiune in revendicare.
Cred ca ar trebui mai multe amanunte.
nu stiu nici eu prea multe detalii, o cunostinta de familie se confunta cu problema asta si stiu doar ca are o sentinta definitiva favorabila din 1969.
ContSters46797, utilizator
Incearca sa afli mai multe amanunte despre aceasta problema.
Acea sentinta definitiva din 1969 putea fi atacata prin caile extraordinare de atac din acea perioada si pe care le-am mentionat mai sus.
In 1969 hotararile pronuntate de catre instantele de recurs erau definitive, nu exista si termenul de hotarare irevocabila. Calea de atac a apelului nu exista in perioada aceea.