Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA

Am preluat un pfa care de la inregistrare (2ani)nu a depus nimic, nu a platit nimic. Tot ce a facut in acesti 2 ani a taiat facturi si a incasat prin banca. Imi puteti spune va rog ce trebuie sa fac? Daca trebuie sa depun declaratii din urma?amenzi etc ?
multumesc anticipat :)
declaratiile vechi care nu s-au depus as vrea sa le depun pe zero?se poate?
Declaratiile fiscale trebuie sa reflecte realitatea.
Declaratiile estimative (220) puse pe 100 RON, declaratiile 200 cu venitul efectiv realizat. Nu stiu daca ajuta la calcularea penalitatilor (penalitatile s-ar aplica la trimestru la o suma mica, aduci suma mai mare de plata din impozit mai aproape de ziua de astazi, scade numarul de zile-amenda ce se aplica la suma mare ramasa de platit ca impozit) .
Popu, utilizator