Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... anulare act aditional
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

anulare act aditional

Se doreste anularea unui act aditional, incheiat intre angajator si salariat. Cum ar trebui sa sune enuntul: "Se abroga actul adtional nr......" sau "se anuleaza actul aditional nr......"
Sau daca aveti alta sugestie....
Multumesc.
va complicati prea tare in gasirea unei solutii.
Decize de anulare a actului aditional................
lucian__ a scris:

va complicati prea tare in gasirea unei solutii.
Decize de anulare a actului aditional................

Poate din puntul de vedere al unui contabil intocmirea actelor juridice este o complicatie .......... spetele juridice cele mai complicate se nasc din " solutiile simplificate"
Am inteles. Eu pun practica inainte si asa ar fi indicat sa se faca.
Anularea nu se poate face decat in instanta ... cel mai bine este asa cum vi s-a mai spus, se incheie un nou act aditional prin care se elimina ceea ce s-a prevazut in cel care nu se mai doreste sa produca efecte juridice.
persoana care a postat mesajul poate ne lamureste despre ce era vorba in actul aditional, pentru ca eu am dus la ITM anulare acte aditionale, si nu am apelat la instanta.